שיעורים פרטיים בבית התלמיד | שיגבור | סיפור קצר

 

סיפור קצר מאת פיני נגל

זהו סיפור קצר הנמסר ע"י ילד בכיתה ב' המאוהב בילדה מכיתתו, אבל נראה כי היא כבר חברה של ילד אחר מהכיתה:
"... ילי היא הילדה הכי הכי בכיתה ואנחנו כבר בכיתה ב' ולילד מיתי קוראים באמת אשר, אבל אני קורא לו מיתי כי הוא היה המתחרה הגדול ביותר שלי להראות לילי שאנחנו שנינו אוהבים אותה. אני קורא לה ילי כי זהו שם חיבה וקיצור למילה ילדה. כשאוהבים, כבר אמרתי לכם, מוסיפים את המילה "יי" ומקצרים את השם. אבל את מיתי לא אהבתי. בעיקר בגלל שלאבא שלו היתה גינה עם עצי פרי טובים ועסיסיים וזה טוב ויפה, אבל לא כל-כך טוב בשבילי..."

לחץ לצפייה בעטיפת הספר


הסיפור מתחיל ב"מניפסט" רציני, אך בלשון ילדותית, על אהבה, אהבות ואוהבים, וממשיך ומתאר את הקשר של 'ילי' ו'מיתי', בן ובת בכיתתו של המחבר, אשר הופכים להיות חברים. הילד מספר על תקוותו הרבה שהילדה תהפוך להיות חברתו, ועל תכניתו לקנות לה סוכריה וכך "לקנות" את ליבה.
הסיפור מסתיים עוד לפני האירוע עצמו והקורא אינו יודע מה בדיוק קרה אחר כך.


הערות והארות - חוות דעת:
1. הסיפור כתוב בשפה טובה, והאופן הילדי שבו הוא מנוסח משכנע ונשמע אכן כקולו של ילד שיודע להביע מחשבות ורעיונות מעניינים מחד ושבוי עדיין בקונספציות ילדיות מאידך, שילוב היוצר קסם ואמינות.
2. הסיפור מתעתע – לא ברור אם הוא סיפור לילדים או סיפור למבוגרים, אך באים להכריע, נראה לי כי זהו טקסט השייך לעולם הקריאה של ילדים בני תחילת עשרה (סוף יסודי תחילת חטיבה) ומתאים גם למבוגרים יותר, הנהנים מקריאה של ספרות ילדים טובה. כדאי לערוך אותו מעט מן הבחינה הלשונית.
הטקסט מוצלח מאד ומבטיח, ונראה התחלה מעניינת ומסקרנת, גם בשל הסיפור והמחשבות המתלוות אליו וגם בשל הסגנון הייחודי. האם הוא חלק מאוסף סיפורים?

לסיכום: כתב היד מומלץ להוצאה במהדורה מסחרית.

שלומית ולר, ספטמבר 2016

שלום פיני,
כתביך נמצאו מתאימים למהדורה המיועדת להפצה בחנויות הספרים, בכפוף להמלצות המצוינות בחוות הדעת.
... במידה והנך מעוניין להמשיך בתהליך ההוצאה לאור, נא התקשר עמנו לתיאום פגישה, בה נדון בתהליכי ההוצאה לאור, השינויים הדרושים, מערך יחסי הציבור וקידום המכירות, עלויות המחבר ותמורותיו וכד'...
לפרטים נוספים ... ניתן לפנות, במספר טלפון 03-5562677 אל רותם, או אל שלי ..."

בהצלחה!

בכבוד רב,

אודי אוחנה | מנכ"ל